Két és fél évvel az események után eljutott oda a Fővárosi Főügyészség, hogy vádat emeljen a Quaestor-ügy legendássá vált strómanjával, a büntetett előéletű közmunkásból cégcsoport-igazgatóvá előlépő Orgován Bélával szemben. Az a férfi viszont, aki Orgován Bélát előkereste Tarsoly Csaba számára, megúszta a vádemelést.
A nyolc általánost végzett, klímaszerelő OKJ-s képzésre járt Orgován szerepe a 250 milliárdos mínusszal végződő Quaestor történetben elég rövid volt: kevesebb, mint egy hónapra ő lett az ügyvezetője a csoport fő cégének, a Quaestor Pénzügyi Tanácsadónak, és még egy másik fontos quaestoros cégnek is. Pontosabban lett volna, ha a cégbíróság bejegyzi a döntést, de nem jegyezte be. Egy darabig úgy tűnt, hogy nem lesz probléma, de aztán a sajtóban megírták Orgován múltját, márpedig büntetett előélettel és érettségi nélkül nem lehetett a cégcsoport vezére.
Orgovánt J. Gábor, az Otired Kft. nevű könyvelőiroda vezetője ajánlotta be Tarsoly Csabának, mint alkalmas cégvezetőt. J. Gábor cége egy irodaházban volt (a budafoki Elba-házban), és ebben az irodaházban dolgozott Orgován Béla egy időben mindenesként (“ha kell felújítást, javítást végezni, szólok Bélának és csapatának”, mondta J. Gábor a rendőrségi kihallgatásán 2015-ben). Aztán Tarsoly megkereste J. Gábort és egy dr. B. Cecília nevű ügyvédet a 2015 márciusi összeomlás és MNB-feljelentés után, hogy segítsenek neki reorganizációs tanácsokkal. És mivel J. Gábor elmondása alapján
Bélát olyan személynek ismertem meg, aki bírja a nyomást,
felajánlotta neki a több százmilliárdos cégcsoport vezetői pozícióját.
Az igény nem a szakképzettségre helyeződött, hanem a személyes tulajdonságokra,
mondta rendőrségi kihallgatásán J. Gábor arról, hogy miért pont egy nyolc általánost végzett közmunkást tettek a cég élére. Orgován mindenesetre amikor megkérdezték tőle, hogy “van-e gazdasági akadálya az átvételnek”, akkor nemmel felelt, pedig itt a jog szerint el kellett volna mondania, hogy büntetett előéletű. Később a sajtóvisszhang miatt lemondott, és aztán Tarsoly Csaba is elismerte, hogy hiba volt megfogadnia J. Gábor tanácsát.
Most viszont az ügyészség arra jutott, hogy Orgován “úgynevezett »strómanként«” vállalt szerepet a Quaestor történetében. Az elsőrendű vádlott az ő ügyében is Tarsoly Csaba, de a másodrendű Orgován, harmadik rendű pedig nincsen. Az ügyészség felrója Orgovánnak, hogy valótlan információk alapján kívánta bejegyezni cégvezetőségét, ami közokirat-hamisítás. Az javasolják a Fővárosi Törvényszéknek, hogy egyesítsék ezt az ügyet a másik, nagyobb Quaestor-perrel.